Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szkolenia Centrum Dostępności - oferta szkoleń proponowanych Działu ds. Osób Niepełnosprawnych dla osób pracujacych, w której zawierają się m.in. szkolenia z zasad przeprowadzania egzaminów przy użyciu komputera oraz wskazówki dotyczące adaptacji materiałów do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzrokową, wskazówki dotyczące organizacji spotkań online dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, z zakresu adaptacji publikacji naukowych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

Komisja Europejska podejmuje wiele inicjatyw, których celem jest poprawa atrakcyjności kariery naukowej w Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA), tak aby kariery naukowe były atrakcyjne, satysfakcjonujące i stabilne.

W dniach 21 i 22 listopada 2023 r. odbędzie się w Brukseli Konferencja Kariery Naukowe 2023. Tematy, które będą przedmiotem dyskusji podczas spotkania to m.in. zrównoważone warunki pracy (stabilne wynagrodzenie i systemy emerytalne),  środowisko pracy, możliwości rozwijania nowych umiejętności i płynność przebiegu kariery, nagrody dla naukowców, modernizacja zarządzania badaniami naukowymi.

Więcej informacji o konferencji - Conference on Research Careers 2023 (europa.eu)

Nature Masterclasses to platforma z interaktywnymi szkoleniami w zakresie szeroko pojętych kompetencji związanych z działalnością naukową. W tej chwili oferuje ona 21 kursów podzielonych na siedem obszarów: 

  • projektowanie badań 
  • zapewnianie finansowania 
  • analiza i interpretacja danych 
  • pisanie i publikowanie badań 
  • dzielenie się wynikami 
  • rozwój kariery 
  • praca w zespole